Bieżąca

Rekrutacja na Kurs Wstępny

8 października 2024

W 2025 roku uruchamiamy cztery edycje Kursów Wstępnych. Dla osób zainteresowanych rozpoczęciem 4-letniej Szkoły Psychoterapeutów w Krakowie, 5. i 6. KW odbędą się od 12 do 16 lipca. Dla Kandydatów na Szkołę w Warszawie, 7. i 8. KW planujemy w dniach 21-25 lipca. Wszystkie Kursy będą mieć miejsce w Kikowie, na sesji wyjazdowej. O wynikach rekrutacji na Szkołę Psychoterapeutów dowiesz się bezpośrednio po rozmowie kwalifikacyjnej, 16 lub 25 lipca.

Zdecydowaliśmy o nieprzeprowadzaniu rekrutacji zimowej. Naszym priorytetem jest zapewnienie jakościowej edukacji obecnym, jak i przyszłym studentom. Jesteśmy w okresie przejściowym, w 2024 i 2025 roku odchodzimy od starego systemu szkoleniowego 1+3 (Program Pomocy Psychologicznej i 3-letnia Szkoła Psychoterapeutów). Ten proces wiąże się z licznymi zmianami programowymi oraz zwiększonym zaanagażowaniem nauczycieli z Zespołu Instytutu w zajęcia edukacyjne. Dlatego też przesunięcie rekrutacji na lipiec 2025 uważamy za zasadne i korzystne także dla Państwa, zainteresowanych wysokim poziomem kształcenia.

Jak wygląda rekrutacja?

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy na Kurs Wstępny uaktywni się w momencie otwarcia naboru, tj. 2 czerwca 2025, o godzinie 10.00. Większość pól do wypełnienia jest obowiązkowa. Rekomendujemy wcześniejsze przygotowanie swoich odpowiedzi w osobnym pliku, w celu skopiowania ich do formularza, który jest szczegółowy. Pomocny może być wzór dostępny poniżej. Aktualne brzmienie formularza ulegnie modyfikacji. Publikacji właściwego formularza ze wszystkimi pytaniami proszę spodziewać się na początku 2025 roku. Przeglądając “Wzór” proszę pamiętać, aby jako cel udziału zaznaczyć “Kwalifikacja do Szkoły Psychoterapeutów Gestalt”.

Nie obowiązuje już zasada kolejności zgłoszeń. Każdy formularz będzie podlegać weryfikacji merytorycznej przez nauczycieli z Instytutu. W związku z tym nie trzeba się spieszyć i przesyłać swojego zgłoszenia od razu po otwarciu rekrutacji. O wynikach kwalifikacji na KW poinformujemy Państwa mailowo, pomiędzy 16 a 20 czerwca.

Kurs Wstępny

Liczebność każdej grupy Kursu Wstępnego wynosi 20 osób. Harmonogram szkolenia wygląda następująco: przyjazd na kolację (18.00) pierwszego dnia. Kolejne trzy dni to zajęcia merytoryczne, które trwają od godziny 9 do 18.30. W ostatnim dniu odbędą się rozmowy rekrutacyjne prowadzone przez dwie, 2-osobowe Komisje Kwalifikacyjne. Każda rozmowa, na którą zaproszonych jest trzech Kandydatów, trwa godzinę. O wyniku kwalifikacji na Szkołę Psychoterapeutów poinformujemy Kandydata bezpośrednio po spotkaniu rekrutacyjnym. Kurs Wstępny kończymy wspólnym obiadem.

4-letnia Szkoła Psychoterapeutów

Wszystkie edycje Szkoły Psychoterapeutów Gestalt w module 4-letnim otwierać będziemy we wrześniu 2025. Na ten moment planujemy trzy grupy po 18 osób.