Psychoterapia par

Relacja jest lecząca

Klient i terapeuta wspólnie szukają drogi by znaleźć ulgę w cierpieniu

Psychoterapia par

Psychoterapia par skierowana jest do osób pozostających w związkach. To możliwość spotkania się partnerów na neutralnym gruncie oraz rozmowy i próby wyjścia z kryzysu.

Celem psychoterapii par jest rozwiązanie konfliktów, nabywanie umiejętności wzajemnego słuchania się i rozwój związku w satysfakcjonującym dla partnerów kierunku. Para uczy się umiejętności rozwiązywania problemów na bieżąco i niedoprowadzania do kryzysów w przyszłości.

Nierozwiązane konflikty, komplikacje dotyczące przeszłości, napotykanie trudnych i kryzysowych sytuacji to czynniki powodujące narastanie atmosfery, w której trudno jest wyrazić własne uczucia, wypowiedzieć potrzeby a także zrozumieć oczekiwania i potrzeby partnera. Podczas sesji psychoterapeuta udziela pomocy prowadzącej do wzajemnego zrozumienia, szacunku i obopólnego słuchania się, co jest kluczowym elementem dobrej komunikacji. Często psychoterapeuta rekomenduje pracę nad rozwojem osobistym jednego z partnerów.

Sięgając u nas po pomoc zostaniecie Państwo objęci opieką psychoterapeutyczną u wykfalifikowanych specjalistów z zespołu Instytutu lub psychoterapeutów objętych przez nasz zespół regularną superwizją. Superwizja to praca superwizora z psychoterapeutą nad bezpieczeństwem, etycznością i efektywnością prowadzonego procesu terapeutycznego.

Zapisy i cena

Osoby zainteresowane podjęciem psychoterapii związku kontaktują się bezpośrednio z wybranym przez siebie psychoterapeutą, bez pośrednictwa biura. Polecani przez Instytut psychoterapeuci znajdują się w zakładce znajdź terapeutę. Jest to mapa Polski z podziałem na województwa. Stworzyliśmy ją z myślą o Państwa komforcie. Umieściliśmy tam kontakty do psychoterapeutów Gestalt posiadających krajowe i/lub europejskie certyfikaty towarzystw zawodowych oraz psychoterapeutów w trakcie procesu certyfikacji.

Sesja trwa 80 minut. Spotkania odbywają się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Koszt sesji wynosi od 300 do 350 zł.

Opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej