Superwizja dla studentów

Czuwaj nad psychoterapią

Nasi superwizorzy poprowadzą Cię drogą uważności i etyki zawodowej

Superwizja
Superwizja dla studentów

Superwizja dla studentów

Superwizja jest ważną częścią programu szkoleniowego. To szczególny rodzaj czuwania studenta i superwizora nad przebiegiem procesu psychoterapii, w trosce o jak najszerzej pojęte dobro klienta.

Superwizja zapewnia studentom stały ogląd kompetencji w pracy psychoterapeutycznej oraz wsparcie superwizora. Jest okazją do poszerzania wiedzy, umiejętności, rozważania wszelkich praktycznych i etycznych kwestii, jakie mogą pojawić się w czasie prowadzenia psychoterapii. Superwizję postrzegamy jako proces rozłożony w czasie oraz jako podstawowy i niezbędny element w szkoleniu psychoterapeuty Gestalt.

Forma superwizji grupowej, obok rozwoju relacji z nauczycielem zawodu (superwizorem), rozwija umiejętności zawodowe w oparciu o doświadczenie koleżanek i kolegów z grupy. Uczy co jest, a co nie jest prawidłowością w leczeniu. Różnicuje rozwój od psychoterapii.

Oprócz superwizji ujętej w programie Szkoły rekomendujemy studentom, którzy podjęli już praktykę psychoterapeutyczną, odbywanie dodatkowej superwizji. Rekomendowany stosunek godzinowy to 1:6, czyli 1 godzina superwizji na sześć godzin psychoterapii. Dla dwóch pierwszych klientów studenta rekomendowany stosunek to 1:4.

Zapisy i cena

W trakcie drugiego i trzeciego roku programu szkoleniowego możliwa jest superwizja indywidualna u superwizorów spoza grona realizatorów danej edycji Szkoły studenta.

Spotkanie superwizyjne trwa 60 minut, w formie kontaktu indywidualnego lub grupowego. Cena 1 godziny superwizji to 200-250 zł. W czasie trwającej pandemii covidu możliwe jest odbywanie superwizji online. O takiej możliwości rozmawiacie Państwo z wybranym superwizorem/ką.

Polecani przez Instytut superwizorzy znajdują się w zakładce znajdź superwizora. Jest to mapa Polski z podziałem na województwa. Stworzyliśmy ją z myślą o Państwa komforcie. Umieściliśmy tam kontakty do superwizorów Gestalt posiadających krajowe i/lub europejskie certyfikaty towarzystw zawodowych.

Zapisy na superwizje odbywają się poza pośrednictwem biura, z wybranym przez siebie superwizorem.

Opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej