Studium Terapii poprzez Ciało

Staranność edukacji

Staranność edukacji to nasz cel

Kształcimy psychoterapeutów dziś, by jutro zmieniali świat

Studium Terapii poprzez Ciało

Roczne szkolenie specjalizacyjne w zakresie somatycznego aspektu psychoterapii Gestalt. Studium prowadzi specjalistka terapii z ciałem Zofia Pierzchała oraz zaproszeni znawcy tematyki z wieloletnim doświadczeniem

Szkolenie adresowane jest do absolwentów całościowego szkolenia dla psychoterapeutów, którzy ukończyli warsztaty z typologii charakteru, objaśniające związek psychiki z ciałem oraz reakcje organizmu zidentyfikowane jako obronne. Studium jest szkoleniem specjalizacyjnym w zakresie somatycznego aspektu psychoterapii Gestalt. Po 9 latach organizujemy Studium w naszym Instytucie po raz drugi.

Do realizacji warsztatów tematycznych Studium zaproszeni zostali specjaliści z dziedziny bioenergetyki, terapii ruchem, gestaltowskiej pracy z objawem somatycznym, również w wymiarze popędowości i seksualności człowieka: Lynda Osborne, Dorota Węgrzyn i Jacek Paszkowski.

Psychoterapeuci wykształceni w modalności humanistyczno-doświadczeniowej, a wykazujący zainteresowanie, predyspozycje czy talent w terapii uwzględniającej wymiar somatyczny klienta/pacjenta, będą mogli nabywać i doskonalić diagnozę, metodologię interwencji i strategii terapeutycznych poprzez ciało. Studium zakłada kształtowanie umiejętności terapeutycznych przy aktywnej postawie uczestników, którzy zaangażowani będą zarówno w rolę klienta, jak i psychoterapeuty.

Autorką programu Studium jest Zofia Pierzchała zajmująca się tematyką psychosomatyczną od wielu lat, posiadająca doświadczenie w psychoterapii indywidualnej, grupowej, również ucząc studentów metodologii pracy terapeutycznej poprzez ciało. Dla autorki ważne jest kształcenie relacyjne, gdy kompetencje zawodowe wzrastają w dialogu z osobą dzielącą się swoim doświadczeniem w psychoterapii.

Harmonogram

Studium Terapii poprzez Ciało składa się z 6-ciu zjazdów. Pięć spotkań odbędzie się w Kikowie, jedno w Krakowie (w wariancie 2.: cztery spotkania odbędą się w Kikowie, dwa w Krakowie). Zajęcia realizowane są raz na dwa miesięce. Zjazdy w Kikowie trwają 4 dni, zjazdy w Krakowie trwają od piątku do połowy niedzieli.

Ilość godzin Studium: 225 (lub 210 w wariancie 2.). Decyzję o tym, który wariant Państwu proponujemy podamy przez rozpoczęciem pierwszych zajęć (związane jest to z harmonogramem zawodowym prowadzącej ostatnie zajęcia, który w tym momencie jest od nas niezależny).

1. Etap 6-10 lutego 2024, Kików
Prowadzący: Zofia Pierzchała, Jacek Paszkowski, Aleksandra Batko i Adam Banach

2. etap 2-6 kwietnia 2024, Kików
Prowadząca: Zofia Pierzchała i Dorota Węgrzyn

3. etap 16-20 czerwca 2024, Kików
Prowadzący: Zofia Pierzchała i Igor Popilowski

4. etap 21-25 sierpnia 2024, Kików
Prowadzący: Zofia Pierzchała i Monika Brzezińska-Okoń

5. etap 25-27 października 2024, Kraków
Prowadząca: Lynda Osborne

6. etap 6-8 grudnia 2024, Kików
Prowadzący: Zofia Pierzchała i Agata Teodorczyk

Cena

Cena Studium Terapii poprzez Ciało to koszt 12,500 zł w wersji 1. (5 zjazdów w Kikowie i jeden w Krakowie) lub 11,800 zł w wersji 2. (4 zjazdy w Kikowie i dwa w Krakowie).

Posłuchaj i zobacz

… czym jest Studium Terapii poprzez Ciało?
… jakie są korzenie terapii poprzez ciało?
… kto prowadzi zajęcia?
… jakie umiejętności nabędą uczestnicy?
Opowiada Zofia Pierzchała.

Film na charakter informacyjny i traktuje o planach szkolenia specjalistycznego – Studium Terapii poprzez Ciało. Nie wszystkie wpomniane osoby przyjęły zaproszenie do realizacji zajęć.

Fakty o terapii poprzez ciało

15 osób

to pierwsi wyszkoleni w Studium specjaliści w zakresie terapii z ciałem

225

godzin programu szkoleniowego

70 tysi.

godzin treningów i szkoleń z zakresu terapii z ciałem poprowadziła Zofia Pierzchała

Opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej