Pomoc finansowa w Ukrainie

Misja Ukraina – na ewakuację i pomoc humanitarną dzieci i osób starszych.

Fundacja HumanDoc wspiera organizację Mariupolskie Stowarzyszenie Kobiet „Bereginia”, z którą osobiście od 2019 roku prowadzili działania na rzecz osób poszkodowanych przez wojnę w obwodzie donieckim – do tej pory „Bereginia” pomogła dziesiątkom tysięcy osób.
„Bereginia” skupia wokół siebie lokalnych działaczy- w sumie 20 osób, które tworzą mobilne grup wsparcia. Dzięki nim specjaliści, jak lekarze, psycholodzy, prawnicy i pracownicy socjalni docierają do osób zamieszkujące malutkie wioseczki, którzy inaczej nie mieliby szans skorzystać z opieki medycznej czy prawnej. Od momentu rosyjskich ataków, gdy Mariupol znalazł się na pierwszej linii frontu, grupa „Bereginia” utworzyła grupy interwencyjne, które pracują w miejscach, na które spadły rosyjskie bomby. Pracownicy „Bereginia” wydostają ludzi spod gruzów, udzielają im pomocy medycznej, dla poważnie rannych organizują transport do szpitali. Psycholodzy wspierają tych, którzy stracili swoje domy a także zapewniają żywność i opiekę medyczną mieszkańcom regionu.

Pomoc rzeczowa w Krakowie

Aktualizowana na bieżąco zbiórka rzeczowa organizowana przez gminę Kraków, w różnych punktach miasta. Chcąc wesprzeć darami jakąkolwiek zbiórkę rzeczową sprawdź co aktualnie jest potrzebne! To zmienia się, często z dnia na dzień.

Pomoc dla zwierząt

Pamiętajmy o Braciach Mniejszych pozostawionych na Ukrainie, często przerażonych na śmierć. Ukraina nie posiada schronisk dla zwierząt w ramach pomocy państwowej. Tamtejsze schroniska istnieją jedynie dzięki organizacjom pozarządowym lub ludziom dobrej woli, którzy własnymi siłami budują przytułki dla zwierząt i próbują im pomóc!

Dzięki współpracy z Krakowskiem Towarzystwem Pomocy Zwierząt zweryfikowaliśmy działające schronisko w Dnietropierowsku Shelter Friend – Ukraine. Potrzebują każdej złotówki!

Pomoc dla psychoterapeutów pomagającym uchodźcom

Od 28 marca (poniedziałek) zaczynamy dyżurować w ramach nieodpłatnej superwizji dla psychoterapeutów pomagającym uchodźcom z Ukrainy. Nasz zespół zaanagażował się i poszczególne osoby czekać będą na Was o wyznaczonych godzinach, każdego dnia, od poniedziałku do czwartku, przez kolejny miesiąc.

Jak skorzystać z tej formy pomocy dowiesz się TUTAJ.