Uprzejmie informujemy, że warsztat z Gaspare Orlando zaplanowany w dniach 5-7 czerwca, odbędzie się zamiast zaplanowanego spotkania stacjonarnego. Miłą niespodzianką dla uczestników jest obniżenie ceny warsztatu o 300 zł! Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Gaspare oparł tematykę warsztatu o własną pracę badawczą oraz o badania naukowe i kliniczne w zakresie ataków paniki. Temat prezentowany będzie w perspektywie fenomenologicznej, zgodnie z uczonym w Instytucie Kairos (gtk institute) teoretyczno-klinicznym nurtem psychoterapii Gestalt.

Tak mówi o swoim szkoleniu: “Ataki paniki możemy rozumieć jako dramatyczną prośbę jednostki o związek. Związek, którego celem jest odbudowa przynależności oraz tożsamości (nieodzownej i pełnej) w sposób trwały i konstruktywny. Podczas warsztatu zgłębimy w perspektywie fenomenologicznej ataki paniki licznie występujących w społeczeństwach postnowoczesnych, jak również znaczenie objawów w odniesieniu do cyklu życia pacjenta i aktualnego kontekstu. Prowadzone przez ostatnią dekadę badania naukowe i kliniczne rzuciły światło na diagnostyczny aspekt ataków paniki (przerwanie kontaktu i cielesne doświadczenia relacyjne), a także aspekt terapeutyczny (włączający teorię cyklu kontaktu, teorię ewolucji oraz teorię Self). W swojej pracy kładę nacisk na rozróżnienie diagnostyczne pomiędzy atakami paniki a ‘kryzysem panicznym’, ponieważ ten różnicujący aspekt ma decydujący wpływ na konkretną interwencję kliniczną i terapeutyczną.”

Szczegóły i zapisy

Zapraszamy serdecznie studentów i psychoterapeutów różnych modalności.
Warsztat prowadzony będzie w języku włoskim, z tłumaczeniem na język polski.
Z powodu lockdownu oraz restrykcji w transporcie międzynarodowym warsztat odbędzie się online.

Zajęcia zaczynamy 5 czerwca o godzinie 9.00, a kończymy w niedzielę, 7 czerwca o godzinie 13.00
Koszt warsztatu: 1000 zł.
Ilość godzin szkoleniowych: 25.

Prowadzący: Gaspare Orlando, psycholog, psychoterapeuta Gestalt, nauczyciel zawodu w Instytucie Kairos – Włochy
Zapisy prowadzi Teresa Wolańska: tel. +48 124212553 lub 512251022; email: biuro@gestalt.edu.pl