Bieżąca

Witamy nowych studentów

6 września 2024

Dla 122 Osób, którzy właśnie stają się naszymi Studentami wrzesień i październik to jakby początek roku akademickiego. Większość z Was kontynuuje rozpoczęty już proces edukacji. Dla części z Was to pierwszy rok w 4-letniej edukacji na psychoterapeutę Gestalt.

Terminy

W weekend 6-8 września w Warszawie rozpoczynają się dwie Szkoły: 43. (3-letnia, której opiekunami Małych Grup są Elżbieta Pożarowska i Katarzyna Piotrowska) oraz 4-letnia Szkoła z numerem 1/44 – to nasza pierwsza 4-latka 😀, gdzie inauguracyjny zjazd prowadzi Michał Kostrzewski.

Rozpoczęcie kolejnych Szkół, krakowskich, 3-letnich, odbędzie się w dniach 12-15 września. To Szkoły o numerach 45. i 46., których opiekunami są Bogdan Korzeń i Magdalena Derezińska-Osiecka oraz Agnieszka Golda-Gorazda i Igor Popilowski.

W przedostatni weekend września, od 20 do 22, ruszy w Krakowie druga 4-latka z numerem 2/47.

Październikowy weekend, 24-27, rozpocznie pierwszy rok dla warszawskich Szkół: 48. (3-letnia) i 3/49. (4-letnia). Opiekunami 48. Szkoły są Sylwia Bartnik i Michał Kostrzewski. Inaugurację Szkoły 3/49. poprowadzi Małgorzata Bułhak.

Dodatkowo…

Istotną kwestią dla wszystkich nowych Szkół są zajęcia z Przewodnika Studenta SPG. W Szkołach 3-letnich odbywają się na pierwszym zjeździe, w Szkołach 4-letnich na drugim. Te zajęcia mają na celu naświetlenie procesu studiowania przez następne lata, poznanie Instytutu i jego funkcjonowania, przygotowanie do spełniania wymogów szkolnych czyli ich zrozumienie oraz ułożenie sobie planu ich realizacji. W późniejszym czasie pomocą w powyższych kwestiach będą służyli opiekunowie Małych Grup.

W pierwszym roku na potrzeby studentów Szkół 4-letnich, stworzyliśmy stanowisko opiekuna 1. roku, którym jest Bogdan Korzeń. To do Bogdana będziecie kierować swoje pytania i wątpliwości odnośnie apektów związanych z wymogami.

Zawsze można się zapisać na konsultacje w Biurze Kariery, które prowadzą dwa razy w miesiącu Aleksandra Sękowska i Agnieszka Sitarz. Podczas spotkania rozmawiamy o Twoich potrzebach, trudnościach i pomysłach związanych ze ścieżką kariery, o stażu klinicznym lub wymogach w Szkole.

Będziemy Wam towarzyszyć na ścieżce stawania się psychoterapeutami. Cieszymy się, że przed każdą/każdym z Was otwiera się czas rozwoju i wzrostu. Nie zawsze będzie to łatwe doświadczenie, stawać będziesz przed wyzwaniami. Ale finałem tej drogi jest zdobycie pasjonującego zawodu i warto jest ją przejść, asymilując wszystko, co Cię spotka. Życzymy Wam powodzenia i serdecznie witamy!