Kraków

8-10 lipca 2022

Dorota Węgrzyn

Praca ze snem

Królewska droga do integracji

Dorota Węgrzyn

Psychoterapeutka i superwizorka Gestalt,
współzałożycielka Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt

Perls nazywała sny „królewskim traktem do integracji”. Sen jest najbardziej spontanicznym wyrazem ludzkiej egzystencji. Jest przekazem i wiadomością, jak śniący powinien ustosunkować się do własnego życia. Jego funkcją jest wypełnianie luk (domykanie Gestaltów) oraz wspieranie organizmu w procesie samoregulacji. Każda część marzenia sennego wyraża konkretny, wyprojektowany i wyparty aspekt osobowości. Psychoterapeuta nie może interpretować snów, ponieważ w ten sposób uniemożliwia klientowi/pacjentowi odkrycie osobistego znaczenia poszczególnych marzeń sennych. Trzeba zastąpić interpretacje aktywnym badaniem znaczenia. Siła pracy ze snem w psychoterapii Gestalt tkwi w możliwości pracy w „Tu i Teraz”, z wypartymi elementami siebie samego poprzez doprowadzenie śniącego do kontaktu z uczuciami, oraz wydobywaniu na jawie jego potencjału twórczego (zasobów). Taka terapia ukierunkowana na przeżywanie uwalnia kreatywność i w tym sensie świadomość kompensuje nieświadomość. Integracja odszczepionych fragmentów „ja” rozumiana jest jako źródło zdrowia.

Dzięki zawartości merytorycznej i sposobowi prowadzenia zajęć technika ta będzie praktycznym narzędziem pomocnym w różnych momentach pracy z klientami/pacjentami. Na warsztacie każdy z uczestników, w oparciu o konkretną wiedzę oraz pracę własną, doświadczy i nauczy się jak działa ten rodzaj techniki w psychoterapii, nie tylko w Gestalt.

Warsztat odbędzie się w Krakowie.
Piątek – 9.00-14.00 i 15.30-19.30
Sobota – 9.00-13.00 i 14.30-18.30.
Niedziela – 9.00-13.00.
Ilość godzin szkoleniowych: 25.
Koszt uczestnictwa: 900 zł.
Maksymalna liczba uczestników na tym warsztacie to 16 osób.

Na warsztat zapraszamy studentów psychoterapii oraz psychoterapeutów pracujących w różnych modalnościach.

Jasna struktura warsztatu pozwala pogłębić wiedzę i przełożyć ją na działania praktyczne w pracy własnej w gabinecie.

Dorota jest kompetentna, rzeczowa. To, co wyraźnie przebija to szacunek do pacjentów i wyważenie w pracy.

Niesamowita terapeutka, od której można czerpać dużą dawkę wiedzy z jej doświadczenia.

Opinie uczestników warsztatu z Dorotą

Dorota Węgrzyn

Dorota Węgrzyn

psychoterapeutka i superwizorka Gestalt

Edukację psychologiczną rozpoczęła w 1997 w ITG-PSPP, Szkołą Psychoterapeutów i Trenerów uzyskując Certyfikat Psychoterapeuty. Następnie kontynuowała ścieżkę kariery w zakresie psychoterapii kończąc szkoły z zakresu różnych podejść psychoterapeutycznych. Od 2001 współtworzy Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, gdzie zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami psychosomatycznymi i z zaburzeniami osobowości. Jest nauczycielką zawodu w Szkole Psychoterapeutów Gestalt oraz Programie Pomocy Psychologicznej. Prowadzi grupy terapeutyczne, superwizje, warsztaty specjalistyczne oraz szkolenia z zakresu psychoterapii.