11-13 czerwca 2021

Giovanni Turra

Psychoterapeuta i superwizor Gestalt,
Instytut Kairòs GTK

Poprzez kontrolowanie jedzenia kontrolowane jest ciało; “jakby zostało zawieszone w bezczasowości”. Osoby cierpiące na zaburzenia karmienia i odżywiania myślą, że narzucając swoją „logikę” ciału mogą jednocześnie kontrolować jego potrzeby i pragnienia, że mogą stłumić swoje konflikty. Terapia Gestalt postrzega zaburzenia karmienia i odżywiania jako wyraz intencjonalności klienta, ukierunkowanej na jego wzrost, a zarazem jako najlepsze twórcze przystosowanie, jakie jest możliwe w danym polu.

Najpierw przeanalizujemy trzy główne rodzaje zaburzeń odżywiania według kryteriów DSM 5 oraz według kryteriów Gestalt. Następnie przyjrzymy się pracy klinicznej z zaburzeniem odżywiania według terapii Gestalt. Rozważymy poczucie fragmentacji ciała (odczuwanego jako wrogie) oraz tego, jak ważna jest pomoc klientom w podniesieniu świadomości ich ciała. Zajmiemy się również kwestią konkretnego wsparcia, które może lepiej służyć klientowi w przywróceniu jego własnych, przerwanych intencjonalności, nakierowanych na kontakt.

Warsztat odbędzie się w Krakowie.
Piątek – 10.00-14.00 i 15.30-19.30.
Sobota – 9.00-13.00 i 14.30-18.30.
Koszt uczestnictwa: 1400 zł.
Warsztat prowadzony jest w języku angielskim. Tłumaczem będzie Anna Hardek.

Zapraszamy serdecznie studentów psychoterapii oraz psychoterapeutów.

Jestem wdzięczna za zaproszenie Giovanniego. Prowadził warsztat z dużym zaangażowaniem, dzieląc się przykładami z własnej praktyki. Do tego rewelacyjnie dobrana poezja – estetyka Gestalt na njawyższym poziomie!

Świetny warsztat! Bardzo dużo nauczyłam się o Gestalcie XXI-ego wieku.

Opinie uczestników warsztatu z Giovannim

Giovanni Turra

psycholog, psychoterapeuta i superwizor Gestalt

Certyfikowany w EAGT i EAP. Giovanni jest doświadczonym trenerem międzynarodowy i superwizorem w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Gestalt Instytutu Kairòs we Włoszech. Szkolony w Gestalt przez Giovanniego Salonia, Valerię Conte, Riccardo Zerbetto, Vincenta Miller, Susy Stroke, Ruella Franka, J. M. Robina, Gianniego Francesetti, edukację w zakresie terapii rodzin odebrał przy Andrea Mosconi, Pio Peruzzi i Stefano Cirillo. Podczas konfliktów zbrojnych w Gwatemali i Sri Lance pracował w międzynarodowej organizacji pozarządowej “Peace Brigades International” wspomagając swoim doświadczeniem, a w Kosowie przy włoskim NGO “Ambasciata di Pace per il Kossovo”.
Giovanni jest znanym, włoskim poetą.