8-10 września 2023

Marta Baron i Marek Jawor

Psychoterapeuci Gestalt

WARSZTAT JEST PRZENIESIONY NA POCZĄTEK 2024 ROKU

Zastanawiasz się nad szkołą psychoterapii, ale nie wiesz które podejście psychoterapeutyczne jest dla Ciebie odpowiednie? Jesteś absolwentką/absolwentem studiów psychologicznych, medycznych, pedagogicznych lub humanistyczno-społecznych i Twoja dalsza ścieżka zawodowa to wykształcenie specjalistyczne z zakresu psychoterapii? A może chcesz zmienić zawód i pociąga Cię wizja pomagania ludziom jako psychoterapeuta?

Zapraszamy Cię na warsztat wprowadzający do terapii Gestalt
Zaproszenie kierujemy do osób, dla których będzie to pierwsze spotkanie z psychoterapią Gestalt oraz osób, które mają doświadczenie terapii własnej w tym podejściu terapeutycznym.

2,5-dniowy warsztat podzieliliśmy na dwie części. W części teoretycznej poznasz źródła i główne założenia psychoterapii Gestalt oraz cechy wspólne z innymi podejściami terapeutycznymi i aspekty je różnicujące. Porozmawiamy o skuteczności psychoterapii Gestalt w odniesieniu do poszczególnych obszarów problematyki klientów. Omówimy możliwości rozwoju zawodowego w kontekście sytuacji psychoterapii w Polsce. W tej części warsztatu oprzemy się o przygotowaną prezentację PowerPoint. Polecimy także książki warte przeczytania. W części praktycznej zaprosimy Cię do krótkich ćwiczeń ilustrujących specyfikę pracy Gestaltowskiej. Będziesz mieć możliwość doświadczenia wybranych technik terapeutycznych (np. trójkąt świadomości). Wspólnie, w bezpiecznej atmosferze, przyjrzysz się swoim predyspozycjom do bycia psychoterapeutą Gestalt.

Prowadzący

To dwoje gestaltystów, komplementarnie patrzących na pracę terapeutyczną. Marta jest  psychoterapeutką i absolwentką Instytutu, i ma kilkuletnie doświadczenie pracy klinicznej w szpitalu psychiatrycznym (IPIN). Marek jest psychoterapeutą i absolwentem Instytutu, a akademicko zajmuje się podstawami teoretycznymi terapii Gestalt (w Mediotece znajdziesz m.in. artykuł Marka o fenomenologii w Gestalt).

Warsztat odbędzie się w Warszawie.
Piątek – 10.00-13.00 i 15.00-19.00
Sobota – 10.00-13.00 i 15.00-19.00.
Niedziela – 9.00-14.00.
Koszt uczestnictwa (możliwość płatności w dwóch ratach): 1500 zł.
Maksymalna liczba uczestników na tym warsztacie to 20 osób.

Zaproszenie kierujemy szczególnie do tych z Was, którzy zastanawiają się nad wyborem podejścia, w którym następnie podejmą kształcenie na psychoterapeutę. Zapraszamy osoby pragnące poznać podstawy psychoterapii Gestalt w zwięzłej i krótkiej formule. Warsztat może stanowić doświadczenie edukacyjne dla studentów psychologii od 4 roku.

Nasz warsztat to okazja do poznania podstaw teoretycznych terapii Gestalt oraz doświadczenia praktycznego jej zastosowania. Wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o wyborze szkolenia w określonym nurcie terapeutycznym. Przedstawimy też specyfikę edukacji w Instytucie.

Marta i Marek

Marta Baron

psychoterapeutka Gestalt

Jest certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt i absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała m.in. na Oddziale Chorób Afektywnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Polskim Centrum Mediacji oraz Fundacji “Synapsis”. Aktualnie prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową i warsztaty rozwojowe w warszawskich Ko-relacjach.

Marek Jawor

psychoterapeuta Gestalt

Jest certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt oraz doktorem filozofii. Jest członkiem zespołu Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od 15 lat pracuje w Instytucie Filozofii UWM w Olsztynie. W pracy naukowej koncentruje się na możliwości zastosowania rozważań prowadzonych na gruncie współczesnej fenomenologii i hermeneutyki do psychoterapii Gestalt.