31 maja – 2 czerwca 2024

Elżbieta Pożarowska i Ewa Obuch-Woszczatyńska

Psychoterapeutki i superwizorki Gestalt
Nauczycielki zawodu w IIPG

Warsztat przybliży gestaltowski model myślenia o traumie. Obejmuje teoretyczną wiedzę o źródłach, objawach i konsekwencjach traumy u osób, które jej doświadczyły. Przedstawimy wiedzę w oparciu o teorię Self, podejście psychoneurologiczne i ucieleśnienie. Część praktyczna pozwoli dotknąć własnych zasobów i ograniczeń w pracy z traumą oraz doświadczyć potencjału, który oferuje nasz oddech, ugruntowanie i ciało – jako wsparcie zarówno dla terapeuty, jak i klienta. Dla osób chętnych może pojawić się przestrzeń superwizyjna, dająca oparcie w ich bieżącej pracy klinicznej z osobami z traumą.

Warsztat odbędzie się w Warszawie.
Piątek – 10.00-13.00 i 15.00-19.00
Sobota – 10.00-13.00 i 15.00-19.00.
Niedziela – 9.00-14.00.
Koszt uczestnictwa (możliwość płatności w dwóch ratach): 1750 zł.
Maksymalna liczba uczestników na tym warsztacie to 20 osób.

Na warsztat zapraszamy studentów psychoterapii oraz już praktykujących psychoterapeutów. Warsztat otwarty jest również dla psychoterapeutów innych niż Gestalt podejść, zainteresowanych pracą terapeutyczną z traumą.

Elżbieta Pożarowska

psychoterapeutka i superwizorka Gestalt

Jest nauczycielem zawodu i członkinią zespołu Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt. Przez wiele lat prowadziła w Szkole Psychoterapeutów Gestalt zajęcia z traumy. Aktualnie prowadzi zajęcia z superwizję dla studentów Instytutu. Od wielu lat prowadzi praktykę psychoterapeutyczną, pracując z osobami dorosłymi.

Ewa Obuch-Woszczatyńska

psychoterapeutka i superwizorka Gestalt

Jest pedagożką, psychoterapeutką i superwizorką Gestalt. Od 1998 roku pracuje terapeutycznie w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP jako konsultantka, terapeutka indywidualna i grupowa w pracy z adolescentami, aktualnie także jako psychoterapeuta rodzinna. Od wielu lat pracuje terapeutycznie w gabinecie z osobami dorosłymi.