Kraków

14-16 lipca 2023

Dorota Węgrzyn

Warsztat “Praca ze snem”

Królewska droga do integracji

Dorota Węgrzyn

Psychoterapeutka i superwizorka Gestalt,
współzałożycielka Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt

Perls nazywała sny „królewskim traktem do integracji”. Sen jest najbardziej spontanicznym wyrazem ludzkiej egzystencji. Jest przekazem i wiadomością, jak śniący powinien ustosunkować się do własnego życia. Jego funkcją jest wypełnianie luk (domykanie Gestaltów) oraz wspieranie organizmu w procesie samoregulacji. Każda część marzenia sennego wyraża konkretny, wyprojektowany i wyparty aspekt osobowości. Psychoterapeuta nie może interpretować snów, ponieważ w ten sposób uniemożliwia klientowi/pacjentowi odkrycie osobistego znaczenia poszczególnych marzeń sennych. Trzeba zastąpić interpretacje aktywnym badaniem znaczenia. Siła pracy ze snem w psychoterapii Gestalt tkwi w możliwości pracy w „Tu i Teraz”, z wypartymi elementami siebie samego poprzez doprowadzenie śniącego do kontaktu z uczuciami, oraz wydobywaniu na jawie jego potencjału twórczego (zasobów). Taka terapia ukierunkowana na przeżywanie uwalnia kreatywność i w tym sensie świadomość kompensuje nieświadomość. Integracja odszczepionych fragmentów „ja” rozumiana jest jako źródło zdrowia.

Dzięki zawartości merytorycznej i sposobowi prowadzenia zajęć technika ta będzie praktycznym narzędziem pomocnym w różnych momentach pracy z klientami/pacjentami. Na warsztacie każdy z uczestników, w oparciu o konkretną wiedzę oraz pracę własną, doświadczy i nauczy się jak działa ten rodzaj techniki w psychoterapii, nie tylko w Gestalt.

Warsztat odbędzie się w Krakowie.
Piątek – 9.00-14.00 i 15.30-19.30
Sobota – 9.00-13.00 i 14.30-18.30.
Niedziela – 9.00-13.00.
Ilość godzin szkoleniowych: 25.
Koszt uczestnictwa: 1200 zł.
Maksymalna liczba uczestników na tym warsztacie to 16 osób.

Na warsztat zapraszamy psychoterapeutów różnych modalności oraz studentów przyjmujących już klientów (praktykujących jako psychoterapeuci).

Jasna struktura warsztatu pozwala pogłębić wiedzę i przełożyć ją na działania praktyczne w pracy własnej w gabinecie.

Dorota jest kompetentna, rzeczowa. To, co wyraźnie przebija to szacunek do pacjentów i wyważenie w pracy.

Niesamowita terapeutka, od której można czerpać dużą dawkę wiedzy z jej doświadczenia.

Opinie uczestników warsztatu z Dorotą

Dorota Węgrzyn

Dorota Węgrzyn

psychoterapeutka i superwizorka Gestalt

Edukację psychologiczną rozpoczęła w 1997 w ITG-PSPP, Szkołą Psychoterapeutów i Trenerów uzyskując Certyfikat Psychoterapeuty. Następnie kontynuowała ścieżkę kariery w zakresie psychoterapii kończąc szkoły z zakresu różnych podejść psychoterapeutycznych. Od 2001 współtworzy Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, gdzie zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami psychosomatycznymi i z zaburzeniami osobowości. Jest nauczycielką zawodu w Szkole Psychoterapeutów Gestalt oraz Programie Pomocy Psychologicznej. Prowadzi grupy terapeutyczne, superwizje, warsztaty specjalistyczne oraz szkolenia z zakresu psychoterapii.