25-27 sierpnia 2023

Zofia Pierzchała

Psychoterapeutka i superwizorka Gestalt
dyrektor merytoryczna IIPG

Pary zgłaszają się do terapii, gdy wyczerpują się im wspólne możliwości naprawy zjawisk niekorzystnych dla dwojga. Oczekują od psychoterapeuty zrozumienia mechanizmów tkwiących u podstaw nieporozumień. Ich dotychczasowe sposoby zawiodły…
Aby terapeuta nie uległ oskarżeniom, kłótniom, udowodnianiem sobie „kto ma rację” itp. musi oprzeć się na teorii i metodologii sprowadzającej przedstawiony przez parę „materiał” do wspólnego zrozumienia podstawowego konfliktu w związku. Jurg Willi sprowadza konflikty pary do koluzji czyli nieświadomych konfliktów aktywizujących się w parze.

Terapia Gestalt sprowadza te mechanizmy do:
• Trwałych Tematów Relacyjnych (Lynne Jacobs);
• usztywnionych Gestaltów czyli utrwalonych sposobów realizacji potrzeb, które w historii osobistej, sfrustrowane, lokują się aktualnie w partnerze.

Podczas warsztatu Zofia dzieli się doświadczeniem terapeutycznym:
• w identyfikacji problematyki pary (diagnoza);
• układaniem strategii pomocy, która obejmuje pracę z podstawowymi frustracjami dwojga;
• metodologią terapii.

Zofii przyświeca idea, by na drodze do rozwoju miłości, bliskości i intymności w parze, nie stały usztywnione Gestalty i nieświadome konflikty czyli koluzje.

Warsztat odbędzie się w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Piątek – 10.00-14.00 i 15.30-19.30
Sobota – 9.00-13.00 i 14.30-18.30.
Koszt uczestnictwa: 1400 zł.
Liczebność grupy: 14 osób.
Na warsztat zapraszamy psychoterapeutów różnych modalności oraz studentów przyjmujących już klientów (praktykujących jako psychoterapeuci).

Struktura była bardzo wspierająca dla uczenia się. Doskonałe materiały umożliwiają już po warsztacie ugruntowanie treści. Ogromna porcja wiedzy, praktyczne ćwiczenie umiejętności oraz superwizja.

Świetna prezentacja Zosi Pierzchały, jej ciepło, intuicja, wiedza bardzo mnie pociagnęły.

Prowadząca przekazała ogrom wiedzy praktycznej i terapeutycznej. Warsztat był uporządkowany i zapraszający do aktywności. Podziwiam Zosię i Jej podejście do człowieka.

Opinie uczestników warsztatu z Zofią

Zofia Pierzchała

psychoterapeutka i superwizorka Gestalt, nauczyciel zawodu w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt

Jest psycholożką kliniczną – absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1983 r. związana z psychoterapią Gestalt. Pod okiem mgr Jerzego Nałęcz-Nieniewskiego uczyła się prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej dla osób dorosłych. W latach 1989-2001 współtworzyła Instytut Terapii Gestalt. Wieloletnia wykładowczyni na Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego. Od 2001 roku egzaminator w Komisji Certyfikacyjnej PTP.
W maju 2001 roku, wraz z Dorotą Węgrzyn, utworzyły Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt, którego Zofia jestem dyrektorką. Od wielu lat prowadzi praktykę psychoterapeutyczną, jest nauczycielem zawodu i superwizorem treningu psychologicznego oraz psychoterapii. Prowadzi autorskie warsztaty specjalistyczne dla psychoterapeutów.