Andrzej Wroński

andrzej-wronski-psychoterapeuta

Psychoterapeuta, superwizor i nauczyciel psychoterapii. Pełni funkcję  opiekuna 1 roku w Szkole. Uczy teorii i praktyki Gestalt.

W Instytucie jestem psychoterapeutą, superwizorem i nauczycielem psychoterapii, a właściwie ciągle się nimi staje. Jest to bardzo ciekawy, dynamiczny i pełen wyzwań proces.
Jako psychoterapeuta staram się pomagać innym odkrywać kim są, czego potrzebuję i przed jakimi wyborami stoją. Co im w życiu przeszkadza i jak sami sobie przeszkadzają w pełni doświadczać siebie i świata. Kieruję się przekonaniem, że w każdej sytuacji, nawet najbardziej kryzysowej, warto poszukiwać drogi rozwiązania, którą można odnaleźć w spotkaniu i dialogu z drugim człowiekiem.
W superwizji wraz z psychoterapeutami poszukujemy najlepszej drogi pomocy osobom zgłaszającym się na psychoterapię. Czasem poprzez dostarczenie niezbędnej wiedzy, rozumienia osoby, czasem poprzez obejrzenie procesu i tego co dzieje się w relacji pomiędzy psychoterapeutą i klientem, a czasem poprzez odkrycie i zrozumienia znaczenia własnej reakcji psychoterapeuty. Zwracam szczególną uwagę na etyczny wymiar psychoterapii, a także na to, że systematyczna superwizja jest nie tylko wymogiem świadczącym o profesjonalnym podejściu do wykonywanego zawodu, ale także niezbędnym elementem systemu wsparcia.
Ze studentami uczę się jak być obecnym, jak ciekawić się, budować i utrzymywać relacje, która jest podstawą w procesie rozwoju i zdrowienia. W relacji powstają zranienia, w relacji przejawiają i odtwarzają się i w relacji mogą być leczone, przetwarzane w twórczy sposób. Korzystając z założenia, że głównym narzędziem pracy psychoterapeuty jest on sam, staram się otwierać młodych psychoterapeutów na ich możliwości pomocy innym osobom. Staje się to możliwe, gdy udaje mi się uprawiać z nimi to, czego ich uczę. Stąd spójność jest dla mnie naczelną wartością.
Wszystkie role jakie pełnię niosą za sobą konkretne wyzwania i może dlatego lubię to co robię i nie grozi mi raczej wypalenie zawodowe. Każda z ról wspiera pozostałe, a poza tym, a może przede wszystkim pracuję w zespole, który jest silnym wsparciem i system wzajemnej dbałości o jakość podejmowanych przedsięwzięć.

Cenię sobie czas spędzony z bliskimi. Szanuję to, co mogę dać i otrzymać w kontakcie z nimi, a także z naturą, której najmocniej doświadczam wędrując po górach.
Klientów przymuję w Krakowie, w siedzibie Instytutu.

Edukacja

 • mgr psychologii klinicznej i osobowości
 • mgr pedagogiki społecznej

Certyfikaty

 • Certyfikat Psychoterapeuty PTPG
 • Certyfikat Psychoterapeuty EAGT
 • Certyfikat Psychoterapeuty EAP
 • Certyfikat Superwizora EAGT
 • Certyfikat Superwizora IIPG
 • Tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży CMKP

Specjalizacja

 • Psychopatologia i proces diagnozowania w psychoterapii Gestalt
 • Relacyjność w psychoterapii i superwizji
 • Fenomen kryzysu w procesie psychoterapii i interwencji kryzysowej

Wybrane publikacje

 • Autorskie materiały szkoleniowe w ramach podejścia humanistyczno-doświadczeniowego
andrzej-wronski-superwizor-i-psychoterapeuta
andrzej-wronski-psychoterapeuta

Psychoterapeuta, superwizor i nauczyciel psychoterapii. Pełni funkcję  opiekuna 1 roku w Szkole. Uczy teorii i praktyki Gestalt.