Jakub Zając

kamila-kostrzewska-psychoterapeutka

Psychoterapeuta Gestalt. Pełni funkcję opiekuna na 2. i 3. roku Szkoły w Warszawie

Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłem Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych IIPG w Krakowie, rekomendowaną przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Współtworzę Ośrodek Psychoterapii Inmento w Warszawie, gdzie praktykuję psychoterapię indywidualną. Prowadzę również grupę rozwojową dla liderów w ramach studiów podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu PW. Od lat w ramach Centrum Aware wspieram wraz z zespołem, managerów i ich zespoły. W Szkole Psychoterapeutów Gestalt prowadzę tzw. małe grupy.
Gestalt powstał m.in. w oparciu o bliskie mi nurty filozoficzne – zen i egzystencjalizm. Ujmuje mnie sposobem w jaki łączy założenia teoretyczne ze skuteczną metodą pracy. Kluczowe jest jednak pełne wiary podejście do człowieka.

Edukacja

  • 4-letnia Szkoła Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych, IIPG
  • Szkoła Trenerów Grupowych Metrum
  • Wydział Filozoficzny UJ, mgr socjologii
  • Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ, mgr geografii społecznej

Certyfikaty

  • Certyfikat psychoterapeuty Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt EAGT
  • w trakcie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Gestalt PTPG

Specjalizacja

  • Psychoterapia indywidualna
  • Zastosowanie technologii w psychoterapii

Organizacje zawodowe

  • Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt, członek
  • Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt (EAGT), członek

Opisz swoją filozofię praktykowania psychoterapii

Psychoterapia jest dla mnie przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem. Człowiekiem, który bywa, że cierpi, błądzi, miota się w życiu. Na pierwszym miejscu stawiam wystarczająco dobrą jakość kontaktu, tak by Klient się nie obawiał powiedzieć mi o sprawach, o których często nikomu jeszcze nie mówił. Trzymam na podorędziu wiedzę, diagnozę, doświadczenie, ale nie przeceniam ich roli w procesie zdrowienia. Człowiek jest dużo bardziej złożony niż teorie i wiedza na jego temat. Przede wszystkim zaś diablo interesujący.

Dlaczego interesuje Cię nauczanie psychoterapii?

Edukacja to moja codzienność – od lat prowadzę warsztaty psychologiczne dla personelu różnych organizacji. Lubię dzielić się wiedzą. Uważam, że społeczeństwo w tych skomplikowanych czasach potrzebuje dostępu do dobrych terapeutów, którzy połączą doświadczenie kliniczne z miłością do człowieka. Doświadczyłem na własnej skórze dobrodziejstw psychoterapii na tyle, że sam ten zawód praktykuję. Droga do niego wiodła jednak przez spotkania ze wspaniałymi nauczycielami, których sposób nauki pokazał mi dużo szerszą niż moja perspektywę i wyposażył w skuteczne narzędzia. Marzę, by też komuś pomóc w jego drodze do stawania się psychoterapeutą.

 

kamila-kostrzewska-psychoterapeutka

Psychoterapeuta Gestalt. Pełni funkcję opiekuna na 2. i 3. roku Szkoły w Warszawie.