Małgorzata Bułhak

aleksandra-sekowska-branza-kreatywna

Psychoterapeutka Gestalt, prowadzi zajęcia z teorii i praktyki Gestalt.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych IIPG w Krakowie, rekomendowaną przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Współtworzę Pracownię Psychoterapii Dobre Więzi w Warszawie, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par oraz treningi terapeutyczne.

W psychoterapii Gestalt niezwykle cenię leczącą moc świadomego spotkania ze sobą i z drugim człowiekiem.

W Szkole Psychoterapeutów Gestalt prowadzę zajęcia z teorii Gestalt oraz współprowadzę 1 rok w Warszawie – Program Pomocy Psychologicznej.

Edukacja

  • Szkoła Superwizorów Gestalt (w trakcie)
  • 4-letnia Szkoła Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych, IIPG
  • Wydział Psychologii UW, mgr psychologii
  • Wydział Zarządzania UW, mgr zarządzania

Certyfikaty

  • Certyfikat Psychoterapeuty nr 161/2018 PTPG

Specjalizacja

  • Psychoterapia par w ujęciu Gestalt
  • Proces grupowy

Organizacje zawodowe

  • Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt, członkini

O czym według Ciebie studenci powinni pamiętać będąc w procesie kształcenia?

Kluczowe jest dla mnie przekonanie, że terapeuta jest podstawowym narzędziem swojej pracy. Dlatego kształcenie, które w rzeczywistości trwa przez cały okres praktyki psychoterapeutycznej, jest tak wielowymiarowe – terapia własna, warsztaty, czytanie literatury, doświadczanie siebie w kontakcie indywidualnym i grupowym. Bardzo zachęcam wszystkich terapeutów, którzy są na początku swojej drogi, żeby dużo doświadczali siebie w nowych sytuacjach oraz byli otwarci na informacje od swojej grupy szkoleniowej i nauczycieli.
Z mojej perspektywy uczenie się tego zawodu jest nieustającym łączeniem odwagi z pokorą. Aby móc usiąść naprzeciwko klienta w ciekawości i otwartości, trzeba mieć silne oparcie w swojej wiedzy i doświadczeniu. Dlatego zachęcam wszystkich studentów do odważnego poszerzania swojej świadomości oraz pokory wobec złożoności świata i ludzkiej natury.

Opisz, jak praktykujesz psychoterapię

Praca psychoterapeutyczna nie jest łatwa, dlatego należy stworzyć odpowiednie warunki, by ją dobrze wykonywać. Staram się dbać o siebie całościowo – dbając o swoje zdrowie, odpoczynek, aktywność fizyczną, korzystając z psychoterapii własnej, dbając o bliskie mi relacje i inne istotne dla mnie sprawy w życiu prywatnym.
Bardzo ważne jest dla mnie, żeby nie czuć samotności w tym zawodzie. Pracuję w zespole, korzystam z superwizji grupowej, dbam o kontakt z innymi psychoterapeutami i bardzo chętnie korzystam z tej sieci wsparcia. Bardzo istotna jest dla mnie atmosfera w moim miejscu pracy i otoczenie.
Dla mnie psychoterapia jest ciągłą drogą rozwoju, kształcenia i inspiracji. Daję sobie prawo bycia w niewiedzy i uczenia się mając świadomość, że nie jestem ekspertem w każdej z dziedzin.

aleksandra-sekowska-branza-kreatywna

Psychoterapeutka Gestalt. Realizuje zajęcia z teorii i praktyki psychoterapii w Szkole.