Dobra informacja dla aktualnych studentów oraz absolwentów Instytutu. Konsultacje będą okazją do rozmowy o Twoich potrzebach, trudnościach i pomysłach związanych ze ścieżką kariery, stażem klinicznym, wymogami w Szkole oraz Egzaminem Praktycznym.

Przydatne informacje

Biuro Kariery działać będzie onlinowo. Będziemy na Was czekać w godzinach od 19.00 do 20.00, w wyznaczonych dniach według harmonogramu.
Kalendarium konsultacji oraz zapisy na poszczególne spotkania znajdziesz w kalendarzu.
Daty konsultacji są następujące: 7 i 11 lutego, 7 i 11 marca, 4 i 8 kwietnia, 9 i 13 maja, 6 i 10 czerwca oraz 4 i 8 lipca.

Konsultacje prowadzić będą Aleksandra Sękowska oraz/lub Agnieszka Sitarz. Indywidualne spotkanie z jedną z nas trwa 30 minut. Prosimy, przygotuj pytania oraz zagadnienia, które chcesz poruszyć. Poszukaj przed konsultacją odpowiedzi na swoje pytania w Centrum Pomocy –  pytania i odpowiedzi.

Po co Biuro Kariery?

Studenci, szczególnie na początku Szkoły, doznają czasem niepewności czy trudności z wyznaczeniem poszczególnych etapów na ścieżce swojej kariery psychoterapeutycznej. Związane jest to z faktem rozpoczącia edukacji w nowym zawodzie oraz wymogami merytorycznymi, których wypełnienie umożliwi zostanie psychoterapeutą Gestalt.

Od czego zacząć?, kiedy zacząć?, gdzie zacząć?, w których miejscach mogę odbyć praktyki kliniczne?, jak z moim wykształceniem i stażem w szpitalu psychiatrycznym?, jak i kiedy otworzyć swój gabinet? itp. Podczas konsultacji pomożemy uporządkować Twoje plany. Wspólnie przyjrzymy się poszczególnym etapom ścieżki kariery, Twoim możliwościom oraz naszym zasobom. Zbudujemy w oparciu o Wasze potrzeby siatkę miejsc, które chętnie przyjmować będą naszych studentów na praktyki kliniczne – taki mamy plan.

Absolwenci naszej Szkoły Psychoterapeutów potrzebują czasami pomocy w finalizacji szkolenia czyli w przygotowaniu do Egzaminu Końcowego (Praktycznego). Bardzo zależy nam, aby jak największa liczba z Was odniosła sukces w tym często trudnym kawałku swojej profesjonalnej kariery. W trakcie konsultacji dołożymy wszelkich starań aby Cię zmotywować do StuProcentowego ukończenia Szkoły (!) oraz udzielić informacji i potrzebnego Ci wsparcia.