Dobra informacja dla aktualnych studentów oraz absolwentów Instytutu. Konsultacje będą okazją do rozmowy o Twoich potrzebach, trudnościach i pomysłach związanych ze ścieżką kariery, stażem klinicznym, wymogami w Szkole oraz Egzaminem Praktycznym.

Online i stacjonarnie

Biuro Kariery działać będzie onlinowo i stacjonarnie. Kalendarium konsultacji oraz linki do Zooma możesz śledzić w kalendarzu. Ruszamy w lutym.
Onlinowo będziemy się spotykać w pierwszy poniedziałek miesiąca wieczorem. Zapraszamy Was 7 lutego, 7 marca, 4 kwietnia, 9 maja, 6 czerwca i 4 lipca.
Stacjonarnie otwarci będzimy dla Was w dwa piątki miesiąca, od godziny 19.00 do 20.00, na Pasterniku.

Po co Biuro Kariery?

Studenci, szczególnie na początku Szkoły, doznają czasem niepewności czy trudności z wyznaczeniem poszczególnych etapów na ścieżce swojej kariery psychoterapeutycznej. Związane jest to z faktem rozpoczącia edukacji w nowym zawodzie oraz wymogami merytorycznymi, których wypełnienie umożliwi zostanie psychoterapeutą Gestalt.

Od czego zacząć?, kiedy zacząć?, gdzie zacząć?, w których miejscach mogę odbyć praktyki kliniczne?, jak z moim wykształceniem i stażem w szpitalu psychiatrycznym?, jak i kiedy otworzyć swój gabinet? itp. Podczas konsultacji pomożemy uporządkować Twoje plany. Wspólnie przyjrzymy się poszczególnym etapom ścieżki kariery, Twoim możliwościom oraz naszym zasobom. Zbudujemy w oparciu o Wasze potrzeby siatkę miejsc, które chętnie przyjmować będą naszych studentów na praktyki kliniczne – taki mamy plan.

Absolwenci naszej Szkoły Psychoterapeutów potrzebują czasami pomocy w finalizacji szkolenia czyli w przygotowaniu do Egzaminu Końcowego (Praktycznego). Bardzo zależy nam, aby jak największa liczba z Was odniosła sukces w tym często trudnym kawałku swojej profesjonalnej kariery. W trakcie konsultacji dołożymy wszelkich starań aby Cię zmotywować do StuProcentowego ukończenia Szkoły (!) oraz udzielić informacji i potrzebnego Ci wsparcia.

Jak się z nami spotkać?

Pod koniec stycznia w zakładce 'Społeczność – Biuro Kariery’ znajdziesz formularz zapisu na dostępne godziny konsultacji online. Szczegółowy harmonogram będzie w Kalendarzu.

Konsultacje prowadzić będą Aleksandra Sękowska lub Agnieszka Sitarz. Spotkanie z nami trwa 30 minut. Prosimy, przygotuj pytania oraz zagadnienia, które chcesz poruszyć. Poszukaj przed konsultacją odpowiedzi na swoje pytania w Cetrum Pomocy –  pytania i odpowiedzi.