Program Pomocy Psychologicznej

Staranność edukacji

Staranność edukacji to nasz cel

Kształcimy psychoterapeutów dziś, by jutro zmieniali świat

Program Pomocy Psychologicznej

300-godzinne szkolenie oparte na założeniach psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej Gestalt. Program jest 1. rokiem Szkoły Psychoterapeutów Gestalt lub niezależnym szkoleniem rozwoju osobistego. Odbywa się w Krakowie, Warszawie lub Wrocławiu.

Celem Programu jest uzyskanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w interwencji, poradnictwie i psychoterapii Gestalt oraz zwiększenie samoświadomości jako drogi rozwoju osobistego.
Efektem jest nabycie wiedzy i umiejętności terapeutycznych w stopniu podstawowym, niezbędnych w dziedzinie udzielania pomocy psychologicznej.

Program Pomocy Psychologicznej stwarza słuchaczom możliwość usystematyzowania i pogłębienia zdobywanej wiedzy. Umożliwia poznanie własnych możliwości i ograniczeń. Podczas treningu rozwoju osobistego, w bezpiecznej atmosferze, uczestnicy mogą rozwiązywać wewnętrzne konflikty, pochylić się nad problemami emocjonalnymi w relacjach z innymi ludźmi, przyjrzeć się kłopotom egzystencjalnym itp.

Opis programu

Program Pomocy Psychologicznej prowadzimy w Krakowie, Warszawie lub we Wrocławiu. Szkolenie trwa 11 miesięcy.

Program obejmuje 300 godzin szkoleniowych: 250 godz. zajęć z teorii psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej Gestalt w formie warsztatów tematycznych oraz 50 godzin treningu interpersonalnego z elementami pracy inter- i intrapsychicznej. 1 zjazd czyli trening, odbywa się do poniedziałku do piątku (lub od środy do niedzieli w Warszawie), kolejnych 10 zjazdów to spotkania od piątku do niedzieli.

Program ma głównego opiekuna, który prowadzi większość zajęć. W Krakowie są to:  Hanna Palich, Agnieszka Wojtaszek lub Bogdan Korzeń. W Warszawie są to: Kamila Kostrzewska, Elżbieta Pożarowska, Monika Brzezińska-Okoń, Dorota Kowalska-Klamer lub Michał Kostrzewski. We Wrocławiu są to Agnieszka Roguska i Dorota Sulich-Jańska.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA i ODPOWIEDZI.

Terminy

Dokładne terminy rozpoczęcia poszczególnych edycji możesz znaleźć w Kalendarzu.

Cena

Cena Programu Pomocy Psychologicznej w 2022 roku (uaktualnienie – maj 2022) wynosi 10 tys. zł.
Opłaty wnoszone są w miesięcznych ratach. Nie pobieramy opłat wstępnych lub administracyjnych.

Istnieje możliwość nieoprocentowanej pożyczki na kształcenie ustawiczne osób dorosych poprzez „Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej”. Osoby zainteresowane taką formą pomocy odsyłamy do strony internetowej OPEN.

Zapisy

8 maja 2023 o godzinie 10.00 ruszą zapisy na Programy, które rozpoczynamy jesienią 2023.

Umowa i Konto Studenta

Jeśli jesteś już zakwalifikowana/y do danego Programu Pomocy Psychologicznej, utwórz Konto Studenta. Kliknij przycisk poniżej aby podpisać umowę oraz utworzyć swoje indywidualne Konto Studenta w Intranecie.

Przewodnik dla studenta IIPG

Jeśli planujesz zostać zawodowym psychoterapeutą, Program jest 1. rokiem Szkoły Psychoterapeutów Gestalt. Wydzielenie 1 roku z 4-letniego procesu kształcenia daje możliwość sprawdzenia i doświadczenia czy chcesz, i możesz, kontynuować rozwój zawodowy w tym kierunku. W ciągu roku podejmiesz świadomą decyzję, oszczędzając swój czas i pieniądze.

Program możesz traktować jako roczne szkolenie rozwoju osobistego. Rozwiniesz umiejętności komunikacji z innymi, pogłębisz samoświadomość oraz zdobędziesz podstawową wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w poradnictwie i coachingu. W intymnej atmosferze, małej grupie, pod okiem profesjonalistów.

Zapisy

1 października 2022 o godzinie 9.00 ruszą zapisy na Programy, które rozpoczynamy wiosną 2023. Są dwie możliwości zapisu, w momencie wypełniania formularza. Pierwsza: wypełniasz formularz i trafiasz na listę osób oczekujących, niegwarantującą miejsca na liście uczestników Programu w wybranym przez siebie mieście. Druga: wypełniasz formularz i gwaratujesz sobie miejsce na liście poprzez zakup „Rezerwacji uczestnictwa” czyli zadatku a conto 1. raty za Program.

Umowa i Konto Studenta

Jeśli jesteś już zakwalifikowana/y do danego Programu Pomocy Psychologicznej, utwórz Konto Studenta. Kliknij przycisk poniżej aby podpisać umowę oraz utworzyć swoje indywidualne Konto Studenta w Intranecie.

Akredytacje i liczby 

Szkoła Psychoterapeutów Gestalt jest akredytowana w Polskim Towarzystwie Psychologicznym i Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Gestalt 

Po ukończeniu 4-letniej Szkoły uzyskasz Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt wydany przez Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt EAGT. Proces uzyskania certyfikatu jest automatyczny dzięki akredytacji Instytutut w EAGT.

500

godzin praktyki psychoterapii

32 lata

to średnia wieku studenta

63%

absolwentów zostało psychoterapeutami

1/5

studentów mieszka za granicą