Książka “Umiejętności psychoterapeuty Gestalt”

50,00 172,00  z VAT

Autorzy: Phil Joyce, Charlotte Sills
Wydawnictwo: Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt
Ilość stron: 461
Specyfikacja: oprawa miękka, książka szyta, 165×235 mm
ISBN: 978-83-66784-04-8
Pobierz rozdział nieodpłatnie
Czytaj fragment

Opis

Książka jest terapeutycznym ABC Gestaltu. Autorzy Charlotte Sills i Phil Joyce przedstawiają podstawy psychoterapii Gestalt oraz tematy poszerzające wiedzę bazową, w przejrzysty i czytelny dla każdego sposób. Uwzględniają współczesną perspektywę opartą na kontakcie i dialogu.

Przeczytasz, drogi Czytelniku, w jaki sposób wprowadzić perspektywę Gestalt do podstawowych aspektów pracy terapeutycznej. Poznasz umiejętności terapeutyczne typowe dla modalności Gestalt, m.in.: jak domknąć niedokończoną sprawę, pracować z ciałem, „odwrócić” retrofleksję czy zbudować diagnozę procesu. Będziesz mógł wprowadzić teorię w praktykę: Autorzy dzielą się przykładami własnych interwencji terapeutycznych oraz proponują ćwiczenia, aby samemu móc doświadczyć tego co stosujesz w gabinecie.

Ten podręcznik to bogate i całościowe opracowanie z zakresu psychoterapii Gestalt, z którego korzystają teoretycy i klinicyści na całym świecie.

O autorach

Phil Joyce to brytyjski psychoterapeuta, superwizor i konsultant, certyfikowany w UKCP. Od 1979 roku pracuje w placówkach związanych ze zdrowiem psychicznym. Ma kwalifikacje w dziedzinie psychiatrii środowiskowej i długoletnie doświadczenie w pracy w multidyscyplinarnych zespołach zajmujących się osobami z zaburzeniami psychicznymi. Jest akredytowanym superwizorem i konsultantem techniki EMDR. Prowadzi zajęcia z zakresu psychoterapii Gestalt w londyńskim Instytucie Metanoia na Uniwersytecie Middlesex. Pracuje z problematyką depresji i stresu pourazowego oraz lęku i traumy.
Gestalt daje Philowi nową perspektywę w leczeniu klientów z traumą, a także w obszarze transpersonalnych wymiarów ludzkiego doświadczenia.

Prof. Charlotte Sills to brytyjska psychoterapeutka, superwizorka i konsultantka, certyfikowana w UKCP oraz BACP. Praktykę kliniczną prowadzi od 1979 roku. Jest autorką wielu publikacji z zakresu psychoterapii, counsellingu i analizy transakcyjnej m.in.: Pomoc psychologiczna w ujęciu Gestalt (1999); Introduction to Gestalt z Philem Lapworthem i Billem Desmondem (2012); Coaching Relationships z Erykiem de Haanem (2012). Pracuje na stanowisku profesora coachingu oraz superwizorki organizacji (GPO) w Szkole Biznesu w Ashridge. W Instytucie Metanoia na Uniwersytecie Middlesex wykłada psychoterapię na studiach magisterskich, zasiada także w komisji ds. badań naukowych. Specjalizuje się w pomocy organizacjom oraz psychoterapii z obszaru żałoby i straty.
Charlotte uważa, że w każdej relacji – od przyjaźni po organizację – najważniejszy jest Człowiek, a psychoterapia Gestalt pomaga budować efektywne i satysfakcjonujące relacje w tych systemach.

Część pierwsza: Terapia Gestalt w praktyce
1. Pierwsze kroki18